Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod » Nápoje » Zelená káva bez kofeínu BIO 200 g


    

Zelená káva bez kofeínu BIO 200 g

skladom

 

Číslo produktu: 528
naša cena bez DPH: 9,71 €
naša cena s DPH (20 %):
11,65 €

Kompletné špecifikácie

 • 100% mletá zelená káva
 • neobsahuje kofeín
 • obsahuje chlorogénové kyseliny
 • pripravuje sa rovnako ako čierna káva

Tento produkt obsahuje 100% jemne mletých, nepražených zelených kávových zŕn odrody Arabica. Neobsahuje kofeín. Pochádza z ekologického poľnohospodárstva (BIO).

Keďže zelená káva neprechádza procesom praženia, sú v nej zachované niektoré látky, ktoré sa v bežnej, čiernej káve už nenachádzajú.

Ide najmä o chlorogénové kyseliny. Zelené kávové zrná ich obsahujú výrazne viac než pražená káva. Chlorogénové kyseliny majú antioxidačné účinky. Zelená káva sa odporúča na detoxikáciu organizmu.

Zelená káva obsahuje tiež vitamín E a C, železo, vápnik a selén – minerál, ktorý zlepšuje kvalitu vlasov a pokožky.

Obsahuje tiež vitamín PP (bežnejšie nazývaný vitamín B3 – niacín). Niacín je okrem iného dôležitý pre udržanie mentálnej a psychickej rovnováhy.

ZELENÁ KÁVA A CHUDNUTIE

Populárny americký lekár s vlastnou televíznou show Dr. Oz spôsobil doslova šialenstvo, keď zelenú kávu prezentoval vo svojej relácii ako zázračný liek na chudnutie. Vzápätí na to sa stal terčom kritiky, pretože štúdia, z ktorej pri svojich tvrdeniach vychádzal, vraj nebola dostatočne vedecká a dôveryhodná.

V reakcii na to Dr. Oz zorganizoval vlastný výskum. Extrakt zo zelenej kávy bol testovaný na vzorke žien vo veku 35 až 49 rokov, ktoré chceli schudnúť (ich BMI bolo v rozmedzí 25 – 45). Osoby sa počas výskumu stravovali celkom bežne, ako dovtedy. Všetky ženy boli v presvedčení, že užívajú extrakt zo zelenej kávy, ale polovica z nich – kontrolná vzorka – v skutočnosti dostala neúčinnú látku (placebo).

Výsledkom tohto experimentu bolo, že ženy, ktoré užívali extrakt zo zelenej kávy, schudli približne dvakrát viac než ženy, ktoré užívali placebo.

Podrobnosti o experimente si môžete prečítať na stránke doctoroz.com.

AKO POUŽÍVAŤ ZELENÚ KÁVU

Zelenú kávu pripravujte podobne ako bežnú čiernu kávu, napr. týmito spôsobmi:

 • filtrovaná káva
 • presso stroj/ pákový kávovar
 • zalievaná káva resp. podobne ako bylinkový čaj – nechať vylúhovať a precediť

Skúšali sme aj prípravu v mocca kávovare (“koťogo”) a funguje to tiež :-)

Na prípravu použite približne rovnaké množstvo ako na prípravu bežnej kávy.

Zelenú kávu pite 2 až 3-krát denne. Keďže je zbavená kofeínu, môžete ju piť aj večer.

AKO CHUTÍ ZELENÁ KÁVA

Zelená káva sa tej čiernej, praženej nepodobá takmer vôbec. Vyzerá a chutí skôr ako bylinkový čas. Kávoví gurmáni si teda na nej nepochutia… ale možno schudnú ;-)

ZLOŽENIE

100% mleté, nepražené zrná zelenej kávy, zbavené kofeínu, odroda Arabica